התאמת דלתות פנים לאופי וחלל הבית

כאשר אנו מבקשים להתאים דלתות פנים לאופי הדירה והבית, עלינו לקחת מספר פרטים בחשבון אשר חשובים ליישום בחירת הדלת. בשלב הראשון עלינו לצפות בקולקציית דלתות הפנים ולהחליט מה יהיה הציפוי של הדלת שלנו. לאחר מכן עלינו להחליט מהו חומר הייצור של הדלת ולבסוף – מומלץ לוודא שהיא טבולה בחומר הגנה אשר מגן עליה ממפגעים פיזיים שונים.
בחירת הציפוי לדלת
ניתן לבחור, למשל, בציפוי למנציה, צבע בתנור או פורניר. למינציה הוא ציפוי שמתאים בעיקר לדלתות פנים לבודות. ציפוי למנציה הוא ציפוי מבריק אשר מוודא במאת האחוזים שלא תהיה דהיית צבע מהדלת, ואם היא בגוון הטבעי שלה על אחת כמה וכמה. ציפוי הלמנציה מתאים לדלתות מכל סוגי החומרים. בשונה ממנו, ציפוי צבע בתנור מתאים לדלתות שהגוון שלהם הוא צבע שנעשה בתנור. חומר הצבע מגלם בתוכו גם את הציפוי. הציפוי שנוצר כשהצבע נרקם בתנור מגן על הדלת שלכם מדהיית צבע. הציפוי האחרון שברצוננו לעניין אתכם בו הוא ציפוי פורניר. 1-5 מ"מ של עץ המצפה דלתות מתכת בעלות סיכוי להחליד. גם דלתות שבעצמן עשויות עץ יכולות להיות מצופות פורניר בדפנות שלהן.
בחירת גוף הדלת והמשקוף
גוף הדלת יכול להיות חצי מעוגל או מרובע, דו כנפי או חד כנפי. כאשר בוחרים משקוף חשוב להיצמד לבחירת העיצוב הביתי שלכם. ככל שסגנון העיצוב של המשקוף מעוגל יותר הוא מזכיר עיצוב כפרי בשל הקנוניות שבמשקוף העגול, ויצירת תחושת הביתיות. אכן, למעוניינים בסגנון עיצוב אורבני ניתן אף לפתח את המשקוף המרובע, למשל על ידי יצירת משקוף מדורג: משקוף שעשוי מכמה קודקודים המונחים אחד על השני. אם נחזור לרגע לגוף הדלת, צרכנים רבים בוחרים לעטר אותו בזכוכית הן לשם עיצוב והן לשם יצירת חלונות קטנים על הדלת. חשוב להתייעץ עם מומחה האופטיקה בחנות הדלתות על מנת ליישם עיצוב זכוכית בהתאם לצרכי הלקוח: זכוכית מראה, זכוכית חלון, או זכוכית לא פונקציונלית שתשמש לעיצוב בלבד.
ציפוי סופי של הדלת
כל דלת תהיה, בסופו של דבר, דלת מבטיחה אם היא מצופה בציפוי שיבטיח כי היא תהיה חזקה, חסונה, בלתי שבירה ובלתי רגישה למכות. במילים אחרות, אם ציפוי הלמינציה, הצבע או הפורניר דואגים לאי דהייה או אי צבירת חלודה, הציפוי הסופי של הדלת דואג לשריון שלה מפני מכות. זהו ציפוי טבילה בפולימר. טבילה זו אכן מהווה את השלב הסופי ביצירת כל דגם של דלת.
סגירת תפריט
דילוג לתוכן