השראה לעיצוב דלתות

כאשר מעצבים דלתות, ישנן כמה דרכים להגיע לעיצוב מתקדם. אסכולות שונות יכולות להעניק לכם השראות לעיצוב עתידי של הדלתות שלכם. להלן מספר השראות מעניינות לעיצוב דלתות הבית השונות: פנים וחוץ.
עיצוב יווני
דלתות העיצוב היווני משמשות כדלתות חוץ, על פי רוב. מדובר על דלתות חלון, לעתים עם פעמון חצוב בתוכן. הדלתות, שהן אכן אותנטיות בכפרים ביוון, נעשו טרנדיות למדי גם כאן, והן משווקות ביתר שאת כיום בעידן המודרני. ללא ספק, מדובר באחת ההשראות המקובלות ביותר בשוק העיצוב הביתי.
עיצוב ערבי
דלתות בעיצוב ערבי הן דלתות בצורת חצי ירח, עם 2 קווים מקבילים ישרים כקווי מתאר לאורך, בדומה ליתר הדלתות. ראש הדלת האותנטי – חצי ירח מעניק לבית מעין מראה של מערה, וזה יכול להתאים גם כדלת פנים וגם כדלת חוץ. בדרך כלל, בית בו הדלתות מעוצבות כך הוא בית שמכיל אותן בכל מקום: בפנים ובחוץ. בדרך כלל גם מראה הבית בכללותו קשתי יותר, וריבועי פחות. מומלץ לעצב את הבית בצורה עגולה על מנת להצדיק עיצוב שכזה.
עיצוב מודרני
לעיצוב המודרני פנים רבות כאשר מדובר על תחום הדלתות. ניתן למצוא דלתות בעיצוב בנוסח "הייטק": אלו, למעשה דלתות לבנות או קרם, עם ידיות לבנות או בצבע כסוף. בתחום כמו דלתות כניסה – הידיות מקובעות לדלתות והן בצורת צינור מוארך. בדלתות הפנים שבסגנון זה, הידיות יופיעו בצורה רוחבית סטנדרטית. נוסף על העיצוב המודרני בסגנון הייטק, ניתן להיות מושפעים גם מהסגנון האורבני הדינמי של פעם: דלתות עץ בעלות גוון אדמדם על פרזול בצבע זהה או מוזהב. דלתות אלו שימשו בעיקר את בתי מרכז ומזרח אירופה, והן משמשות הן כדלתות כניסה והן כדלתות פנים.
השראות לבחירת צבע הדלת
הכוונה אינה רק לצבעים האבסולוטיים שבדלת, אלא גם לטכניקת הצביעה של כל דלת ודלת. כך, למשל, ניתן למצוא דלת עץ הצבועה אחיד, ודלת עץ הצבועה באמצעות פסים אנכיים. דלת יכולה להופיע במרקם חלק, או במרקם מחוספס, וגם לצביעת רכיבי הפרזול של הדלת אופנים שונים ומגוונים. חשוב לבחור הן את סגנון העיצוב והן את טכניקת הצביעה של כל דלת ודלת במשכנכם. מומלץ להיעזר במעצב פנים לביצוע הפעולה.
סגירת תפריט
דילוג לתוכן